Holandsko 2005

Holandsko 01První roadtrip směr Holandsko. Po cestě do Amsterdamu jsme navštívili Naarden, město postavené do tvaru květu. V Amsterdamu jsme se potulovali městem, pěšky i na kole. S Holandskem jsme se rozloučili koupáním v grachtu a vyrazili jsme na jih. Projeli jsme Belgií a v Bruselu jsme viděli Atomium, které ale zrovna opravovali. Cestovali jsme Francií až do Paříže, kde jsme pobyli pár dní a navštívili snad všechny místní zajímavosti.

Stopem do Barcelony 2007

LaperthusPrvní výlet stopem na jih Evropy přes Německo do Francie. Ačkoliv počasí v březnových Čechách slibovalo jaro, ve francouzském Besançonu ještě sněžilo. Vyrazil jsem proto na jih, na Francouzskou riviéru. Projel jsem větrným Provence do Marseille a zastavil se v Perpignanu. BarcelonaPak jsem překročil Pyreneje a ve Španělsku jsem se podél pobřeží dostal až do Barcelony, kde jsem strávil tři týdny. Na zpáteční cestě jsem projel hornatým Švýcarskem přes Ženevu, Bern, Curych až do Kostnice.

Itálie 2007

BenátkyPrázdninový výlet do Itálie, s krátkou návštěvou Benátek. Kromě typicky mělkého moře, pizzy a turistů jsme v prázdninovém letovisku Rosolina Mare obdivovali krásy delty řeky Pádu a přilehlé rezervace Giardino botanice.

Skandinávie 2008

BenátkyPrvní roadtrip na sever, přes Dánsko, přes nově otevřené mosty do švédského Malmö. Odtud po západním pobřeží do jižního Norska do národního parku Hardangervidda, největší náhorní plošiny v severní Evropě.

Skandinávie 2009

Skandinávie 2009 - Nahánění sobůInspirován loňským výletem se vydávám na celé léto do Skandinávie. Cesta začala v květnu na jihu Švédska, pak jsem zamířil na severozápad do hor, kde jsem poblíž Funäsdalenu naháněl každoročně táhnoucí soby. Odtud výjimečně vlakem do Bodø, ležícím už za polárním kruhem. Z Bodø jsem přeplul trajektem na Lofoty, kde jsem strávil příjemný týden na vrcholu severského léta. Následovala cesta zpět převážně po pobřeží až na jih Norskem, Švédskem až do Čech.

Skandinávie 2010

Skandinávie 2010 - BergenSkandinávie 2010 - HardangerV květnu jsem vyrazil pracovat na ovocnou farmu v Hardangeru, v jižním Norsku, kde jsem se zdržel až do začátku srpna. Potom následovala cesta na sever, opět na Lofoty. Na Lofotech, kam jsem tentokrát dorazil až koncem srpna, už dosušili tresky, turisti odjeli domů a vylidněnými vesnicemi duchů se proháněli už jen řvoucí racci a papuchalkové. Nazpátek jsem jel podzimním Švédskem. Na horách jsem našel v lese funkční kolo (i když trochu nahlodané zubem času), a tak jsem podzimní barvy cestou na pobřeží mohl vychutnávat za jízdy.

Skandinávie 2011

Skandinávie 2011 - Honza na skáleJako každé jaro v půlce května jsem vyslyšel volání divočiny a opět se vydal na sever. Zase na cestě. Pro změnu stopem přes Německo na trajekt do Rostocku. Odsud jsem se přeplavil na trajektu do švédského Treleborgu. Na jihu Švédska mě čekalo jaro v plném proudu. Hučící řeky, rojení hmyzu i večerní zrcadlově klidné hladiny jezer. Šumění lesa a zpěv ptáků prostupovaly meditační zvuky vody a zvířat…Více

 

Skandinávie 2012

Skandinávie 2012 - MoraKe konci května jsem vyrazil stopem do Švédska vyčistit si tělo i hlavu do přírody. Ve Švédsku jsem nejdřív dojel do hor k Fulufjället, ale tam ještě sněžilo a tak jsem jen došel k největšímu vodopádu ve Švédsku a pak jsem se vydal zpět do nížiny. V Mora i okolí jsem vytvořil i zrenovoval pár zahrad a pak vyjel na dánském kole Long John na dvoutýdenní výlet, pořádně zalitý deštěm…Více

English version

created and copyrighted © by Jan Kuchař and Jakub Kuchař 2022