Skandinávie 2012

Skandinávie 2012 - Lofoty 01Ke konci května jsem vyrazil stopem do Švédska vyčistit si tělo i hlavu do přírody. Ve Švédsku jsem nejdřív dojel do hor k Fulufjället, ale tam ještě sněžilo a tak jsem jen došel k největšímu vodopádu ve Švédsku a pak jsem se vydal zpět do nížiny. V Mora i okolí jsem vytvořil i zrenovoval pár zahrad a pak vyjel na dánském kole Long John na dvoutýdenní výlet po okolí, pořádně zalitý deštěm.
Skandinávie 2012 - Lofoty 02 Pak přijel kamarád Jakub a vyrazili jsme se znovu do národního parku Fulufjället. Na náhorní plošině, kde biotop tvoří skupiny zakrslých bříz a vrbiček, jsme strávili několik deštivých, ale zajímavých týdnů. Prozkoumali jsme skoro celou náhorní plošinu, včetně starobylého kamenného oltáře, lovili jsme ryby a pak přešli přes hory do Norska.

Skandinávie 2012 - Lofoty 03Tam jsme stopem pokračovali na sever na Lofoty, kde jsme ještě zastihli léto a dokonce i fascinující polární záři. Pak už Jakub vyrazil na jih do Čech a já dál na sever směr Narvik. Léto skončilo a tak jsem se pomalu vracel na jih do národního parku Børgefjell. Tam hodně pršelo, ale v záplavě podzimních barev to ani nevadilo. Když se vyjasnilo, teplota v noci klesla až na -10 °C. Potom jsem jel pořád na jih a s kamiónem až do Čech…

created and copyrighted © by Jan Kuchař and Jakub Kuchař 2022